Vecna pea

Meenutame legendi Vecna peast. Tegemist on klassikalise looga ammustest aegadest, mil Internet oli veel suure tähega ja üks lugu suutis lihtsa vaevaga üle maailma levida.

Meenutame legendi Vecna peast. Tegemist on klassikalise looga ammustest aegadest, mil Internet oli veel suure tähega ja üks lugu suutis lihtsa vaevaga üle maailma levida.

Kirjutas Mark Steuer
Tõlkis Irve

Aastaid tagasi (kui me kõik veel D&D mänguga tegelesime) jooksutasin kampaaniat, kus kaks gruppi üksteise vastu töötasid.

Paar Esimese Grupi liiget tuli mõttele Teine Grupp lõksu meelitada. Kas teate D&D maailma artefakte: Vecna Kätt ja Vecna Silma, mis siis, kui oma käe (või silma) maha lõikad ja Vecna Käe (või Silmaga) asendad, sulle uued lahedad võimed annavad? Esimene Grupp mõtles välja Vecna Pea.

Grupp levitas kuulujutte üle maa (nad isegi maksid laulikutele, et nood laulaksid et vägev ese ligiduses asub). Nad läksid lausa nii kaugele, et hankisid päris pea ja kaitsesid tolle mõne lihtsa lõksuga, et illusioon parem välja tuleks. Paraku unustasid nad kõik grupiliikmed plaani pühendada (kahtlustan et põhjus võis olla selles, et nad ei tahtnud et Druiid kinni kukuks ja vaenlasele sellest lõksust kõneleks, või siis ei soovinud nad, et too asju kihva keeraks).

Esimese Grupi Druiid kuulis uuest artefaktist ja läks seda ise otsima (usun, et ta soovis end teistele seiklejatele tõestada…) Noh, pärast põhjalikke ponnistusi leidis ta selle ka üles; deaktiveeris (või aktiveeris) kõik lõksud; haaras oma “auhinna” metsa uurimiseks kaasa. Ta avastas, et esemest ei kiirgu maagiat (levinud artefaktide omadus) ja naeratas kavalalt.

Tol hetkel ma väga muretseda ei osanud, sest ta oli üksinda ja ma teadsin, et ta ei suuda enda pead ise maha lõigata. Kahjuks eksisin, sest Druiid manas kiiresti kohale mõned lihasööjad inimahvid ja juhendas nad mõõgaga enda pea õlgadelt raiuma (ning muidugi seda ka kiiresti Vecna Peaga asendama…)

Mõni aeg hiljem otsustas Esimene Grupp Druiidi üles otsida ja lõksu kontrollida. Nad leidsid peata keha (ja kaks pead) ning mõistsid, et nad olid oma plaanis ränga vea teinud (loomulikult naersid nad koledal kombel druiidi mänginud mängija üle)… Vecna Peal olid mõlemad silmad alles! Nad korrigeerisid vea, sättisid lõksud uuesti üles ja jätsid Pea oma tegelikke ohvreid ootama…

Teine Grupp oli selleks ajaks juba võimsast artefaktist kuulnud ja otsustas seda uurima minna, sest kui legend tõele vastas, saanuks nad eseme abil Esimese Grupi hävitada. Pärast pikki ponnistusi leidsid nad Vecna Pea puhkepaiga! Neid üllatas kohta ümbritsevate nutikate lõksude hulk (üks ei visanud peaaegu seivi kõige nõrgema inimkonnale teadaoleva mürgi vastu). Nad said Pea kätte ja taandusid turvalisse kohta.

Teine Grupp läks algatuseks omavahel kaklema (mitu võitlusraundi), kumb neist oma pea enne saab ära lõigata! Enne kui ära otsustati, kes neist Pea väe endale peaks saama, tuli mitu veritsevat mängijat ohjeldamiseks kinni siduda… Väljavalituks osutus Maag, kelle pea kohe ka maha võeti. Samal ajal kui üks mängija Vecna Pead tema uue keha külge tõstma hakkas, puhkes uus vaidlus ja mängijad veetsid mitu minutit vaieldes ja karjudes. Siis, lõpuks, asetasid nad Pea tegelase õlgadele.

Loomulikult veeres pea elutu keha küljest maha. Kõik Teise Grupi liikmed hakkasid üksteise (ja minu) peale karjuma ja siis, isekeskis, otsustasid, et pea mahalõikamise ja Vecna Pea kehale kinnitamise vahele jäi liiga pikk ajavahemik.

Seega tegid nad seda uuesti!… [Tappes järjekordse tegelase]

Kokkuvõtteks peab vist mainima, et suutsin kogu selle aja tõsine püsida. Pärast teise tegelase tapmist pidin kahjuks alla vanduma (mu külg valutas pingutusest)…

Teine Grupp süüdistas kõiges juhtunus muidugi mind

Vaata ka

Vecna pea