Pool aastat Sisalikku

Irve kirjutab miks Sisalik on lahe ja kuidas ta veel lahedamaks teha.

Kirjutas: Irve

Järgmisest neljapäevast algab Sisalikul uus poolaasta ning seega on aeg avaldada natuke telgitaguseid ja ka tehtule tagasi vaadata. Kas oleme saavutanud mida tahtsime ja kuidas see üritus siitpoolt ekraani välja näeb?

Minu jaoks on Sisalik kohutavalt lahe eksperiment, mille oleks pidanud tegema tunduvalt varem.

Esiteks on rollimängijatel nüüd tõesti olemas koht, kuhu jookseb suhteliselt kogu info nii kokku, et suurem müra on ignoreeritav. Teiseks (see on minu absoluutne lemmik) on see enda levialas tekitanud virguvaid mängujuhte, kes oma lahedaid mõtteid mängudeks vorbivad. Kolmandaks on viimase poole aastaga siia postitunud väga suur hulk selliseid mõtteid, mida keegi foorumisse ei viitsiks kirja panna.

Kõik see näitab, et Sisaliku mõte töötab ja sellega tuleb edasi vaeva näha. Selle artikli esmaversiooni kirjutades kirjutasin mitmest murest, aga nüüd suudan neid kõiki üldistada: Toimetus on hakanud loorberitele puhkama jääma.

Realiseerimata on larbikuulutuste nõtked ideed; meie vihjekasti näete nagu oma kõrvu ilma peeglita; kommenteerimine ei ole nii mugav kui võiks; meil on üks agar toimetaja puudu…

Eeskätt on meil (endisi) rollimängijaid, kes ei tea, et Sisalik olemas on.

Selleks, et meie tore eksperiment sama hooga jätkuks, tuleb eelpoolmainitud puudused järgmise poole aastaga kõrvaldada.

Teemablogi pidamine on olnud äärmiselt tore: olen kuulnud ja lugenud mõtteid, millele ise ei tuleks; olen saanud spontaanseid kaastöid (soovitan soojalt puhtalt selle emotsiooni pärast oma hobile ajaveebi loomist) ja mis peamine: arvasin, et see üritus kestab kolm esimest kuud ja siis loobun, kuna midagi ei muutu ja põlen läbi.

Tühjagi.

Enne, kui räägin ära ühe hullu suvemõtte, tahaks anda ka sinule võimaluse; jah, sina kes sa seda lauset loed. Palun aita meid ja tee omale Disqus’i konto ära: see käib suht ruttu ja pärast seda saad sa meile õnne ja edu soovida, meid kiita, motiveerida ja mis peamine — vastata küsimusele:

Kui saaksite Sisalikus ühe asja ringi teha: mis see oleks?

Nüüd see täiesti hull suvemõte (mu kaastoimetajad lintšivad mu ära kohe). Nagu me kõik teame, on suur osa larpareid kohutavalt edevad ja neil on kaunid kostüümid, millega nad fotodele jääda tahaksid. Võiksime korraldada läbi suve vältava larbikaunitari konkursi, kus leiame parimad fotograafid ja paremad preilid (noormehed?) ja pildistame nad üles võimalikult ilusasti, võimalikult kostüümis ja võimalikult rollis nii, et see kõik võimalikult šeff välja näeks. Huvilisi fotograafe ja jäädvustamishuvilisi võime larbisisaliku meiliaadressil vaikselt pisitasapisi kokku viima hakata.

Nii saab suvel veidi ka (silma) puhata.

On jäänud vaid kõige olulisem küsimus.

Kõige olulisem küsimus

Kus kohas järgmisel neljapäeval poolaasta täitumist tähistada ja temaatiliselt muliseda, plaane arutada ja niisama kohtuda?

Vaata ka

Sisaliku avaartikkel

 • Gea

  neljapäeval võiks kohtuda küll, näiteks kasvõi texases. hea meelega lobiseks rollimängujuttu vanade sõpradega.

  kui on ilus iolm, võin välja pakkuda ka meie aia nõmmel ja grilli. plussiks on teemoni olemasolu, miinuseks wc suhteline kaugus (ja siia on kesklinnast kah üsna pikk maa).

  mida sa puuduolevalt kaastoimetajalt ootad? saan ehk aidata? pakkuda võin tekstide keelelist toimetamist (ehkki senised on üsna korrektsed olnud, kiitus!)

  hull suveidee on tõesti hull :)

  Aeg

 • Gea

  ja muidugi palju õnne poolaasta täitumise puhul! irvele tugrik, hea töö!

 • Õnne sellele madalalt lendavale pisikesele krokodillilisele.

  Pool aastat on suhteliselt hea aeg hakata uurima töövilju. Mis mul on meeldinud on just pikemad artiklid ning intervjuud, mida sa tõesti dragoni foorumi avarusest väga ei leia. Mida ehk oodata rohkem on võibolla illustratriivsust. Hetkel on kõik jäänud suhteliselt teksti tasandile – mina olen visuaalne inimene ja mulle meeldivad pildi.

  Suve idee on pöörane ning paluks välja tötada hea reglement (kas võib olla vana pilt jne). Mul hakkas “päästiku” sõrm sügelema teema peale.

 • 1. Illustratiivsust tahan ma isegi hullupööra (ja see oli meil ka algses idees tegelikult sees) – elu on näidanud, et kui artikli ükskord valmis saad, enam pildiga ei jõua.

  Selleks oleks vaja eraldi tegelast või kaht, kel oleks oskused ja viitsimine. Reeglina on artiklite nimed/teemad kuu aja peale ette teada ja nii kannatab mõelda.

  2. Pöörane idee on pöörase rubriigist on esiteks tore, et on üks huvitatud fototegija ja teiseks kui see asi ära teha: kindlasti tahaks ka reglementi ja kindlasti ei taha varem avaldatud pilte.

 • Texas on umbes väga kalliks muutunud nagu viimati avastasime. Kandva ilma korral võiksime tõesti kuskil õues koguneda.

  Kaastoimetaja võiks olla Skypes kättesaadav ja 2 korda kuus artikli kolmapäeva õhtul üle lugeda.

  Artiklite hoidmiseks kasutame Google Docs-i ja sedasama WordPressi.

 • Jagan seda tugrikut ka Marteni, Heiki, Ghostwizardi ja Monaga, kes on ka üle keskmise pingutanud.

 • Gea

  täiesti aktsepteeritav. ma võin ju kaks korda kuus skaipi logida :p

  pidevat netis kättesaadavust ei saa kahjuks garanteerida. aga artiklit üle lugeda võin küll. tegelt oleks parem varem kui K õhtul – kui on küsimusi või ettepanekuid autorile, siis oleks hea, kui nende jaoks oleks rohkem aega kui mõned tunnid.

 • Me võime kirjutada artikli sellest, miks irve on lahe ja kuidas Sisalik teda veel lahedamaks teeb.
  Erilised plusspuktid tulevad veetleva sõna “õudsalt” järjepideva kasutamise eest.

  Samas tunnustame ka kõiki teisi aktiivseid tegutsejad, kelle seast vast Marten on enim nähtaval kujul pildil olnud.

  alla kirjutanud kisakoor-fännklubi koosseisus
  T ja I

 • Suuresti Heikiga nõus: Sisalikku lähevad ainult väga tugeva rollimänguseosega lauamängud. Ma ei tahaks riskida, et mõni põhimõtteline rollimängur infomüra tõttu lugemise lõpetab.

 • Kui ma saaksin midagi ringi teha? Kirjutaksin rohkem lauamängudest, otse loomulikult. Ja ei piiritleks seda teemat nii hirmasti sellega, kas kajastatavad mängud kuidagi rollimängude alla mahuvad – lepiksin kasvõi õhkõrna seosega. Eestikeelseid lauamängublogisid on liiga vähe!

 • heiki

  Ma saan aru siiski, et Irve jaoks on see, et fookuses oleksid rollimängud, üpris oluline. Ja peab nõustuma, tegelikult on hoopis rollimängukajastus eestikeelses veebis napiks jäänud (kui võrrelda 10 a taguse ajaga).

 • heiki

  Oleks küll käpp neljapäeval tähistama!

 • Suuresti Heikiga nõus: Sisalikku kuuluvad ainult väga tugeva rollimänguseosega lauamängud.

  Ma ei tahaks riskida, et mõni põhimõtteline rollimängur infomüra tõttu lugemise lõpetab. Samamoodi on häguses alas taaskehastajad ja rollimänge tootvate firmade kõrvalprojektid (Ravenlofti uus lauamäng näiteks).

 • Kas teeme siis Tartus rööpkokkusaamise-tähistamise ja Skaibi abil peame ühendust samal ajal? :)

 • Gea

  hea plaan

 • Jääb natuke arusaamatuks, miks siis lugejate arvamust küsitakse, kui tegelikult oma arvamus sellest, mis parim oleks, juba olemas on …

  Igatahes sain mina aga nüüd piisavalt infot, et readeris unsubscribe muljuda. Heiki, hea inimene, annab mulle arvatavasti teada, kui siin miskist lauamängust kirjutatakse.