Larbiaasta kokkuvõte

2011 oli Eesti larbile hea aasta. Sündis mitmeid uusi žanre, vanemad ja nooremad mängijad hakkasid lõpuks üksteise mängudel käima ning juurde on tulnud uusi toredaid mängijaid. Tänavusel kokkutulekul jagasime ka veidi suunavat premeerivat tagasisidet. Käesolev saab olema kokkuvõte kokkutulekul räägitust ning jäädvustus toimunust.

Estieks üldisemad märksõnad. Grupid seguneisid: generatsioonide erinevus mõjutab mängudel käimist vähem kui mängija enda huvi. Mängude üldkvaliteet on selline, et kes korraldab, teeb suure tõenäosusega hea mängu ning see on eelarvamusi tublisti vähendanud. 2011 oli klassikalist fantasy mängu ülivähe. Fyerellal, üks Juunior ning mööndusega Mädasoo Kuningriigi mäng. Märksõnadeks said postapo, teadusulme ja õudussugemetega mängud. Kahepäevaseid mänge praktiliselt ei tehtud (kui Fyerellal välja arvata); seda võib lugeda negatiivseks trendiks.

Larbiaasta auhinnakategooriad ei olnud päris juhuslikult. Korraldustoimkond otsustas, et kõige otstarbekam on neid mõelda suunavatena, vastusena küsimusele: “Mida tahaksime mängudel rohkem näha?” Ühtlasi peab väga äramärkima seda, et eranditult kõik nominendid on ära teeninud tunnustuse: rahvaküsitlus ei ole kunagi objektiivne ja mõnes kohas võiks tõe nimel pidada pikki vaidlusi. Oli märgata ka sõprade poolt hääletamist, mis korraldajaid nörritas. Nii või teisiti on premeeritud ja nominendid teie ees.

Premeeringut tähistavad tunnuskiri meilt, metallvidin Noorkarult ning mõnedele Ludo lauamängupoe superssoodukaga ostetud populaarsed pehmis-esemed. Äramärgitute all rasvaselt on “teine koht”; tihti jagamisel.  Ka edasipidi võib “populaarsusjärjestuses” tähistada osaliselt ka jagamisele läinud kohti.

Populaarsusküsitlus

Populaarseim mängija: Sille (lisapreemia väike pistoda)
Äramärgitud (juhujärjestuses): Irve, Ilmar (nii Fromhold kui Vincent) , Inwe, Xani vend, Goblin, Paganarh, Mona, Xan, Vanakaru, KEK,  Sauron, Issi, Grimmu, Marten, Tindome

Populaarseim mäng: Lihtne tööots, Hirm Inc (Xan, Vahur, Ants, Kriza, Timo, Iris)
Äramärgitud (populaarsusjärjestuses): Fyerellal V, Fyerellal IV, Hiline Lõikus, Kustuvad Päikesed: sõda, kuulsusrikas sõda, Põhjala Pööripäev, Maskeraad 5,  Wabariigi Warjus, Jää ja tule laul, Hiline Lõikus II, Kuigatsi kuningas, Juunior-Larp, Ardose alkeemikud.

Rollid

Isetu lahetseja lahinguväliselt: Gregik (lisapreemia väike kirves)
PÕKKi liikmena Jagamas Juunior-LARPissalajast” infot, saades mängusiseselt kurjustada, kuid tagades paljudele oluliselt põnevamat mängu.

Isetu lahetseja lahingus: Tanel (String) (lisapreemia väike viskenuga)
NPC Rollide eest Hilisel Lõikusel, tagades oma taktikalise lähenemise ja efektsete surmadega paljude mängunaudingut.

Meta

Uudne žanr: Fading Suns, Kurb Tõsiasi (Crata, Gregik, Hulkur, Mimic, Sippo, Sprot)
Äramärgitud (populaarsusjärjestuses): Lihtne tööots, Hiline lõikus, Wabariigi Varjus, Kuigatsi kuningas kutsub.

Rollivabaduse eriauhindArs Gratia Artis ( Hellera, Alleria, Poogen, Zelor) (preemia pehmis-taignarull)
Mängul Mädasoo Kuningriik otsustati anda mängijatele täielik vabadus ja usaldus oma erivõimete kirjeldamiseks ning neid kohendati mängutasakaalu huvides minimaalselt. Selline käitumine on pretsedenditu ning oli suur osa mängunaudingust.

Rekvisiit

Keskkond: Lihtne tööots, Hirm Inc (Xan, Vahur, Ants, Kriza, Timo, Iris)
Sisustatud ööklubi vanas sõjaväeautobaasis elektrigeneraatori, väli-wc, muusika, videoprojektori ja päris töötavate elektrooniliste lõksude-alarmidega.
Äramärgitud: Vanglamäng, Wabariigi Warjus, Hiline Lõikus, Kuigatsi kuningas kutsub.

Mängujuhtide rekvisiit:  Lihtne tööots, Hirm Inc (Xan, Vahur, Ants, Kriza, Timo, Iris)
Lisaks lõksudele lahmakas kipsist lohemuna lögase embrüoga selle sees.
Äramärgitud: Jää ja tule laulu päris grillsiga, Fyerellal lohesarnane elukas ning kaardiga rännukivi, Juunior päris laibavaklade ja efektse keldrilaboriga.

Mängija rekvisiit: Fromhold, üüritud villis Hilisel lõikusel
Rekvisiit, mis muutis mängu dünaamikat ning lõbustas paljusid
Äramärgitud: Soronturi põlev raamat, Tindome meedikukott, Vincenti seest-auguga mõõk, Jaanuse hark.

Parim kostüüm: KEK (lisapreemia väike kirves)
Nahkmantlis sõjapealik gaasimaskis, keda polnud läbi selle üldse kuulda.
Äramärgitud: Fromholdi Rambo, Liilia hot-dogi müüja, Sharkeri LED-kostüüm, Iti roheline seelik, Xan, Zelor, Mant, Ghost, Kadri

Parim foto: Noorkaru/Azrael (lisapreemia pehmis-õllekapp)
Foto eest laipade ning topeltvikerkaarega. Eriauhind leveli võrra parem ülejäänud põhiauhindade valamise ja lihvimise tänuväärse töö eest kiirkorras.

Järgmisel aastal ilmselt teistmoodi, aga tagasiside pealt vaadates kindlasti uuesti.