Kokkusaamine ja arutelu larbiuutmise teemal

Saame jälle kokku, et arutada vabas vormis/ajurünnakuna, mida uut võiks larbis edasi teha ja kuidas jne. Laupäeval 19.04 kl 12.00 Tallinnas (Boheemis) ja pühapäeval 20.04 kl 14.00 Tartus (Tsink-Plekk-Panges). Kui keegi tahab liituda, siis öelge mulle (Alleriale), et ma oskaks arvestada, kui paljud tulevad. Räägime ilmselt natuke Knutpunktist ja töötoast/Sarabandest.

Esimene kord veebruaris saime kokku, et arutada, mida uut või teistmoodi võiks Eesti larbis teha. Tartusse tuli rohkem inimesi kui Tallinna ja kokku umbes 15. Arutelu toimus vabas vormis ja siin on kokkuvõte mõtetest, mis läbi käisid.

Palju oli juttu sellest, kuidas mängida rohkem nii, et kõigil oleks äge mäng. Teha mänge suurema mängijatevahelise koostööga ja läbipaistvusega, et saaks loo poolest ilusaid momente paremini mängida. Sellega seoses arutasime metatehnikaid ja kaotuse peale mängimist. Samuti arutasime järelbriifingu vajalikkust. Kõige selle juurutamiseks tundus hea idee teha palju töötube.

Seoses mängijatevahelise koostööga käidi välja ka idee teha märgisüsteem mõne asja jaoks, näiteks: kui soovid teha ilusat vaatemängulist duelli, siis selleks on märk, millest vastane ka kohe aru saaks.

Rääkisime ka selelst, et Eestis on enamik mänge meelelahutuslikud ja eskapistlikud. Avaldati soovi, et oleks rokem emotsionaalseid/sotsiaalseid larpe või mänge, kus saaks end emotsioonidest tühjaks mängida.

Samuti leiti, et mängijaid on aina raskem üllatada, larbid on tihti narratiivselt sarnaselt ülesehitatud ja paljudele asjadele reageeritakse juba sisseharjunud viisil. Arutasime, kuidas võiks tüüpilist narratiivi ja ajakulgu lõhkuda (nt. alustad mängu juba lõpukolliga). Enamik olid ka nõus, et kindla stseeniga mängu alustamine (võimalusel ka lõpetamine) annab sisseelamisele palju juurde.

Põgusalt arutasime, kuidas saada uusi larpareid. Ideedeks oli teha rohkem koostööd näiteks anime-huvilistega ja lauamängijatega ning püüda tuua noori, kes käivad vaid ühel seerial, ka teistesse mängudesse.

Üks idee oli ka püüda koondada kõik eesti ’friigid’ ühe organisatsiooni alla, kus oleks lihtsam hobide vahel liikuda, rahastust taodelda, ruume üürida, üritusi korraldada jne.

Hea mõttena käidi välja lehekülg, kus saaks lihtsalt koostada mängukuulutusi ja registreerumisankeete ning leida GM-e.

Kokkusaamisest sündinud idee teha metatehnikate töötuba ja uuendada vikipeedia lehekülge on juba tehtud või töös.

Arutasime ka larbiideid ja otsisime kaashuvilisi.